EcoNordic – Tepelné čerpadlo a rekuperace dohromady

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

EcoNordic je centrálna jednotka s integrovaným vetraním, ohrevom vody do podlahového kúrenia a zásobníka TUV pitnej vody. Vnútorný tepelný komfort zabezpečuje ultra energeticky účinné tepelné čerpadlo typu vzduch voda fungujúce na princípe cirkulácie prírodného chladiva CO2, ktoré pracuje bez potreby inštalácie exteriérového modulu, a navyše spracúvava všetko zostatkové teplo vzduchu z odťahového potrubia rekuperácie.

Všetky funkcie vnútorného klimatizačného centra je možné jednoducho ovládať pomocou aplikácie Flexit GO.

Dnešné nízkoenergetické domy projektované stále bližšie k pasívnemu štandardu potrebujú oveľa menej energie potrebnej na vykurovanie v porovnaní s domami postavenými v minulosti. Domácnosti už v najbližšej budúcnosti budú nútené využívať ešte menej energie na výrobu tepla. Naopak komfort bývania vyžaduje stále vyššie nároky na objemy teplej vody spotrebovanej napr. pri kúpeli alebo inde v domácnosti.

Flexit prostredníctvom slovenskej divízie Nest svedomito buduje ikonu kvality „produkovať čistý a čerstvý vzduch“ a to hlavne teraz, keď sa vetranie stáva štandardom novostavieb.

Naša najaktuálnejšia novinka Domáca centrála alebo vnútorná integrovaná vykurovacia jednotka EcoNordic ponúka na jednom mieste vetranie, ohrev vody do podlahového kúrenia a TUV vodu z vodovodu, čo zaisťuje najlepšiu vnútornú klímu, dokonalú cirkuláciu aj zostatkové teplo energeticky účinným spôsobom. 

Našim vývojom chceme aktívne prispievať k ekologickému posunu štandardov, a tak znižovať dopad na životné prostredie.

Všetky funkcie vnútorného klimatizačného centra je možné jednoducho ovládať pomocou aplikácie Flexit GO.

Ako funguje EcoNordic
EcoNordic sa skladá zo štyroch modulov, ktoré spolu tvoria inteligentné a energeticky úsporné klimatizačné centrum. 
Ventilačný modul zachytáva teplo z vnútorného starého vzduchu, ktorý sa následne používa na ohrev nového, čistého a čerstvého vzduchu smerujúceho do domu. Zvyšok tepla sa prenesie do modulu tepelného čerpadla, kde sa teplo zvýši pomocou účinného a ekologického chladiva CO2. 

Teplo je dodávané do nádrže, ktorá distribuje vodu do rozvodov kúrenia a vodovodu. Ovládanie vnútornej klímy je ovládané pomocou Flexit GO aplikácie.

 EcoNordic sa dodáva v dvoch variantoch, W4 ohrev TUV a WH4 ohrev TUV a ohrev vody do podlahového kúrenia.

Cenné prínosy

 • Čistý a čerstvý vzduch – po celý rok, aj v tuhých mrazoch  
 • Modul rekuperácie je vybavený rotačným výmenníkom. 
 • Čerstvý a filtrovaný vonkajší vzduch je privádzaný do domu nasávacím izolovaným potrubím a naopak použitý vzduch z interiéru je odvádzaný odťahovým potrubím z domu. 
 • Produkt bol testovaný a vyvinutý špeciálne pre severské podmienky a chladné podnebie.
 • Energeticky efektívna výroba teplej vody 
 • Integrované tepelné čerpadlo poskytuje veľmi energeticky efektívnu výrobu teplej vody a to v hojnom množstve. 
 • Kompresor prispôsobuje tepelný výkon vykurovaciemu systému podľa aktuálnej potreby a prispieva k optimálnej prevádzke. Ohrev vody pre 2 z 3 sprchovaní máte doslova zdarma. 
 • Nízka spotreba energie a možnosti prerozdelenia  
 • Vysoká efektivita rekuperácie tepla v rekuperačnom module a skutočnosť, že tepelné čerpadlo využíva zvyškové teplo z odpadového vzduchu, robí centrálu EcoNordic energeticky veľmi účinnou. V prípade nízkej potreby tepla v interiéri sa energia zhromažďuje priamo z modulu nádrže bez spustenia tepelného čerpadla. EcoNordic má na trhu najvyššie zhodnotenie tepla až do 95%. 
 • Vysoká efektivita rekuperácie tepla poskytuje výborné čísla pri meraní v energetickom prepočte, čo ponúka voľnosť pri riešení zaujímavých architektonických riešení. 
 • Efektívne chladivo šetrné k životnému prostrediu –  
 • Tepelné čerpadlo využíva efektívne chladivo CO2 šetrne k životnému prostrediu. Toto chladivo má veľmi dobré predpoklady využitia do budúcnosti. Nebude mať problém so zvýšenými environmentálnymi daňami a zvýšenou cenou pri dopĺňaní. Chladivo CO2 je veľmi účinné, pokiaľ ide o rýchle ohrievanie vodovodnej vody na vysokú teplotu, čo znamená, že zásobník teplej vody nemusí zaberať viac miesta, než je nevyhnutné.

Inteligentné ovládanie s funkciou Flexit GO
Celý systém regulácie je ovládaný a monitorovaný pomocou aplikácie Flexit GO. 

Aplikácia ponúka jednoduché intuitívne ovládanie. Ponúka viacero možností automatizovať a prispôsobiť riadenie podľa potreby, napríklad pomocou funkcie kalendár. Taktiež v prípade potreby doladenia systému je možné servisným technikom povoliť vzdialený prístup a nechať si systém doladiť online. 

Aplikácie a varianty produktov
EcoNordic je obzvlášť vhodný do stavieb v rozmeroch od 120 do 200 m2. 
Centrálne sa vyrába v dvoch variantoch:

  • EcoNordic W4 s integrovaným vetraním a ohrevom TUV. 
  • Tento model je vhodný najmä pre nové domy, ktoré majú vlastné riešenie kúrenia. Je vhodný aj pre zákazníkov, ktorý potrebujú vymeniť starú rekuperačnú jednotku a ohrievač vody. 
  • EcoNordic WH4 s integrovaným teplom, okrem rekuperácie a ohrevu TUV vyrába teplú vodu do podlahového kúrenia. Tento model sa dobre hodí do novostavieb, kde bude schopný optimálnym spôsobom pokryť požiadavky kúrenia s vetraním vzduchu. 
erp2

Prihláste sa na odber noviniek

a nič podstatné vám už neunikne

Najnovšie články

Chlazení

Nám stačí pouze trochu dochladit. Opravdu?

V tomto článku se dozvíte, proč a v čem je problém vnímání chlazení větou typu: „Mně netřeba mnoho výkonu, vždyť mně bude stačit pouze trochu

Máte záujem o spoluprácu s nami?

Registrujte sa ako B2B partner