45 let vývoje produktu

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Tento rok uplynulo 45 rokov, od kedy Finn Martinsen založil firmu s rovnakým názvom, ktorá je predchodcom dnešnej spoločnosti Flexit. 

Vízia, precízna práca a neustály vývoj, posunul túto spoločnosť do roly významného hráča v oblasti vetrania a zdravého vnútorného prostredia domov.

Patríme medzi kľúčových prispievateľov v oblasti ekologických inovácií a ponúkame viacero efektívnych riešení , hovorí CEO spoločnosti Knut Skogstad.

Spoločnosť sídli obklopená prírodou, na hranici štátov medzi Nórskom a Švédskom pri meste Ørje a moderná továreň má svoje sklady pri meste Töcksfors. Celý výskum a vývoj, je zameraný na energeticky účinné výrobky, riešenia pre čistý a čerstvý vzduch v rodinných domoch a iných polyfunkčných budovách. Základné jadro spoločnosti tvorí tím s približne 260 zamestnancami a  obratom takmer 600 miliónov NOK. ročné (2018). Momentálne približne 75% produkcie pochádza z Nórskeho trhu, no situácia sa mení a vysokú expanziu zaznamenávajú zahraničné trhy.

EcoNordic
Začiatkom roka 2018 Flexit uviedol na trh svoje horúce želiezko –  úplne nový centrálny systém domáceho kúrenia pod názvom EcoNordic. 

Jedná sa o integrovaný systém ventilácie, podlahového kurenia a ohrevu TUV. Systém ako celok zaisťuje veľmi dobrú vnútornú klímu, výnimočnú tepelnú pohodu a dostatok teplej vody pre celú rodinu, veľmi energeticky účinným spôsobom. Produkt je výsledkom viac ako desaťročného výskumu a vývoja. 

Flexit týmto modelom spôsobil revolúciu medzi domácimi užívateľmi hlavne v regiónoch Škandinávie. Predstavil technologickú zmenu, uľahčil inštaláciu a veľmi dôrazne tlačí na ochranu životného prostredia.

Vaša stavba teraz získa úplné integrované riešenie pasívneho štandardu so všetkými technickými inštaláciami. Ak chcete optimalizovať a maximalizovať energetickú účinnosť, musíte mať systém, v ktorom sú všetky funkcie dobre integrované. S EcoNordic sme prevzali vedúcu pozíciu, ktorá pokrýva celú spotrebu energie v domácnosti nad rámec spotreby elektrickej energie.

Dôvod optimizmu
Začlenenie nového systému bude vždy trvať určitý čas, ale už teraz si domáci výrobcovia a spotrebitelia začínajú uvedomovať, že to nie je obyčajné tepelné čerpadlo pre trh, ale úplne nový koncept, ktorý je o vytvorení lepšej vnútornej klímy, kúrenia a výroby TUV pre domácnosť.

Koncept je veľmi odlišný od toho, čo na trhu máme, je viac orientovaný na budúcnosť, pretože výrobky sú optimalizované vo vzťahu k nízkoenergetickým potrebám vykurovania, hlavne pasívnych stavieb.

 Zo vzťahu životného prostredia a stupňujúcich sa energetických požiadaviek vieme, že príde hodnotenie, aké chladivo používame. Preto sme sa zamerali skôr na účinné a environmentálne priaznivé chladivo CO2, než na tradičné skleníkové plyny, ktoré budú v nadchádzajúcich rokoch postupne zrušené a zakázané.

Okrem toho má výrobok technické výhody, pretože má najlepší výkon pri výrobe vody s vysokou teplotou.

– V súčasnosti medzi najväčšie energetické položky patrí výroba teplej vody, potom nasleduje vykurovanie. Nemáme žiadne pochybnosti o tom, že toto je riešenie budúcnosti. Chceme vyzdvihnúť fakt, že toto je jednomodulárny systém, ľahko sa inštaluje a prepravuje.

V súčasnom trende minimalizácie technických miestnosti, spotrebiče sú stále príliš veľké na to, aby boli vhodné pre najmenšie bytové jednotky, ale Skogstad hovorí, že toto je téma, s ktorou pracujeme ako prirodzenou súčasťou vývoja produktov.

Život Flexitu
Tendencie ukazujú, že dôraz na environmentálne aspekty sa časom nebude znižovať, ale naopak začne ešte viac tlačiť na elimináciu vplyvov spôsobujúcich klimatické zmeny.  Toto je už teraz vízia a konkurenčná výhoda spoločnosti Flexit.

Stavebný priemysel bude nútený prevziať svoj podiel v environmentálnom tlaku, preto mnohé spoločnosti už dnes inovujú a prinášajú technologické riešenia. Digitalizácia je hnacím motorom trhu a naše systémy uľahčujú monitorovanie vnútornej klímy pomocou mobilných telefónov a aplikácií.

Zabezpečenie toho, aby budova bola doslova „čerstvá“, má samozrejme pre používateľa veľký význam z aspektov zdravia, ale sú tu aj zaujímavejšie informácie v súvislosti so zmenou vlastníctva, poistenia atď. Nakoniec to bude pravdepodobne aj požiadavka a naše produkty sú na to prispôsobené dôkladnou kontrolou aplikácií.

Vo Flexite pracujeme s vylepšovaním vnútornej klímy komplexne, riešime všetko potrebné, čo táto problematika so sebou prináša: produkty, služby a bezpečnosť. Okrem toho sa bude čoraz viac zameriavať na životný cyklus výrobku. 

Značka, ktorá sa zaväzuje
Na záver chceme zdôrazniť, že Flexit je značka, ktorá sa zaväzuje.

Zaujímame sa o to, akí sú naši zamestnanci voči zákazníkom, či si v praxi plnia základné hodnoty,  či sú spoľahliví, inovatívni, energickí vo všetkom, čo robíme.

Prihláste sa na odber noviniek

a nič podstatné vám už neunikne

Najnovšie články

Chlazení

Nám stačí pouze trochu dochladit. Opravdu?

V tomto článku se dozvíte, proč a v čem je problém vnímání chlazení větou typu: „Mně netřeba mnoho výkonu, vždyť mně bude stačit pouze trochu

Máte záujem o spoluprácu s nami?

Registrujte sa ako B2B partner